HOME >>KURZY >>O PRODUKTU >>FOTOGALERIE >>KONTAKT

 

TEMTEX Kinesiotaping

 

Temtex Tape

 

KINESIOTAPING - HISTORIE A VÝZKUM

Dr. Kenso Kase vyvinul koncept kinesio tape v 70. letech. Chiropraktik z Japonska věřil, že svaly a další propojovací tkáně, by mohly být léčeny trvalou stimulací zvenku.

Potom co vyzkoušel celou řadu pásek k ovlivňování spojovacích tkání, které už v té době byly na trhu a setkal se jen s nepříliš výrazným úspěchem, vyvinul pásku s elastickými vlastnostmi podobnými lidské kůži a nazval ji kinesiotape. Dr. Kase prozkoumával efektivitu této pásky po dobu 10 let a zjistil, že její využití je široké a daleko sahající. Začal učit koncept a použití Kinesio tapu nejprve v Japonsku a v roce 1995 byl Kinesiotaping představen ve Spojených státech.

V roce 2005, byl certifikační kurz Kinesiotaping uveden Marquette Generalovou a čtrnáct MGH terapeutů bylo vyškoleno a certifikováno v používání tohoto dynamického nového přístupu k léčbě.

 

 

 

POKRAČUJTE DÁLE NA

O produktu

Fotogalerie

Kontaktujte nás

 

KINESIOTAPING A JEHO MNOHÁ VYUŽITÍ

Neinvazivní a ekonomický nástroj kinesio tape ovlivňuje bolest hned několika mechanismy. Stimuluje mechanoreceptory uvnitř kůže, které postupně aktivují endogenní analgetický systém. Také stimuluje dotekové receptory, které pak aktivují míšní inhibiční systém. A nakonec snižuje zanícení a tlak na nocioceptory vytvářením prostoru mezi svalem a kůží. Když se aplikuje s 20-30% natažením přináší téměř okamžitou úlevu od bolesti. Nalepený může zůstat 3-5 dní a po tuto dobu může poskytovat úlevu od bolesti.

Protože nezapojuje žádné léky, je kinesiotaping perfektní možnost pro pacienty co nechtějí užívat žádné léky, nebo trpí závislostmi. V závislosti na směru nalepení pásky může být sval buďto facilitován nebo inhibován. Lékař může pásku nanášet od počátku k úponu s 10-20% napětím k facilitaci slabého svalu. Tento směr a stupeň tahu pomáhá obnovit optimální délku svalu pro efektivní kontrakci. A také to poskytuje procioceptivní odezvu což pomůže sval převychovat.

Když lékař aplikuje pásku od úponu k počátku s 0-10% natažením, nabízí to relaxaci namoženého nebo poškozeného svalu. Lékaři zjistili, že to velmi dobře funguje na svalové křeče stejně tak jako na bolesti spojené s akutními chronickými stavy.

Kinesiotaping byl také velmi efektivně využit při léčení otoků jak lymfických tak otoků spojených s akutními zraněními. Panuje názor, že to jak páska stimuluje mechanoreceptory zvyšuje jak lymfický tak krevní oběh. Společně s vytvořením prostoru mezi kůží a svalem, což snižuje zanícení a odsunuje ho z dané oblasti rychleji. V této situaci je páska nanášena 0-10% natažením směřující od lymfického uzle pryč z dané oblasti.

VLASTNOSTI TEMTEX KINESIO TAPE

1. Lepidlo : Kyanoakrylát (lékařská pryskyřice)


2. 150%~160% elasticita pásky


3. Všechny velikosti pásky (voděodolné)


4. Textura látky : Vlna


5. Materiál látky : Bavlna, Polyuretan 70D

 


©2010 REHASPORT s.r.o.